Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Kdy a kde

Nábor nových členů

Nové zájemce o cvičení Tai Chi Chuan budeme přijímat od 4. září  cca do poloviny října 2017.
Minimální věk je 16 let. Maximální je omezen pouze Vašimi fyzickými schopnostmi. Protože cvičení Tai Chi může být i fyzicky náročné. Ale zde záleží na tom, jestli zvolíte zdravotní, všeobecné nebo bojové Tai Chi. Samozřejmě, že svůj výběr můžete změnit podle okolností 🙂

Pozor: Noví zájemci o Tai Chi Chuan mohou chodit jen do pondělní, úterní a čtvrteční skupiny 17:00 – 18:30. Plus na Chi Kung – úterý 18:45 – 19:45. Pokud vydržíte, určitě oceníte možnost cvičení se středně pokročilými. Obvykle je šance zapojit se do těchto tréninků zhruba po roce až roce a půl.
Cvičení první skupiny začíná v 17:00. Přiďte, prosím, chvíli před začátkem.
Pokud víte, že z důležitých důvodů nestíháte začátek, a to i pravidelně, nic se neděje, přijďte později.
Na svou první lekci můžete přímo přijít, nemusíte se nikde registrovat ani hlásit dopředu.
Pozorně si, prosím, pročtěte Proč cvičit a Popis kurzu, kde najdete odpověď na většinu otázek. Pokud přesto budete mít dotaz, zde jej můžete položit.

Začněte s Tai Chi na Podzimním soustředění
Pro nováčky je výbornou možností účast na Podzimním soustředění, kde se naučíte spoustu věcí intenzivně v krátké době a současně díky společnému cvičení s pokročilejšími získáte velké množství informací a tipů od nich. Současně se rychle začleníte do společenství naší Tai Chi rodiny.
Je možné i začít své cvičení Tai Chi právě účastí na Podzimním soustředění.

Pravděpodobně 23. – 24. září proběhne stěhování školy v rámci budovy o patro níž do nových prostor, proto prosím budte první měsíc shovívaví k vzhledu a úpravám vnitřního zařízení. Stejně tak je v důsledku dokončování stavebních prací ovlivněn vzhled chodeb budovy a výtah ještě nebude v provozu. Pokud chcete dojít až po přestěhování, sledujte web a náš Facebook pro informace o aktuální situaci.

Rozvrh cvičení od září 2017

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
17:00 – 18:30

Tai Chi bojové

začátečníci 

Tai Chi zdravotní

bez omezení pokročilosti

 Tai Chi bojové

výběrová skupina

Tai Chi všeobecné

začátečníci

18:00 – 20:00

 Tai Chi bojové

střední

 Tai Chi všeobecné

pokročilí

Tai Chi všeobecné

střední

18:45 – 19:45

Chi Kung

18:45 – 19:45

Rozpis cvičení, kam mohou chodit začátečníci:
Po: Tai Chi bojové

17:00 – 18:30 začátečníci a mírně pokročilí (do naučení se celé Dlouhé sestavy)
Tyto tréninky jsou zaměřeny na bojovou stránku. Cvičí se zde kompletní tradiční Tai Chi Chuan – sestavy, Tui Shou, bojové aplikace, fyzička … – pondělní tréninky jsou fyzicky více náročné. Ve skupině začátečníků bude fyzická náročnost přidávána  postupně.
Út: Tai Chi zdravotní a Chi Kung
17:00 – 18.30 Tai Chi zdravotní – začátečníci i všichni ostatní. Určeno všem zájemcům o Tai Chi Chuan, které ovšem nezajímá jeho bojová stránka. Ale přesto se chtějí učit tento styl v jeho neořezané tradiční podobě. Cvičí se zde mimo sestav především uvolňování celého těla, cviky na stabilitu a rovnováhu, a také cviky Chi Kung (Qi Gong, čchi kung) pro rozvoj vnitřní energie. Tréninky nejsou příliš fyzicky náročné.
18:45 – 19:45 Chi Kung (Qi Gong, Čchi kung) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie. Tato skupina bude cvičit pouze Chi Kung a ty prvky z Tai Chi, které jsou nezbytné pro pochopení konkrétních cviků Chi Kung.
Čt: Tai Chi tradiční
17:00 – 18:30 začátečníci a mírně pokročilí (do naučení se celé Dlouhé sestavy)
Cvičí se zde kompletní tradiční Tai Chi Chuan – sestavy, Tui Shou, bojové aplikace, Chi Kung … Čtvrteční tréninky jsou fyzicky náročnější než úterní, ale bez problémů zvládnutelné každým s alespoň základní fyzickou kondicí.

Chi Kung (Qi Gong, Čchi kung) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie.
Je nedílnou součástí lekcí Tai Chi. Jednotlivá cvičení se zařazují do výuky vždy v okamžiku, kdy zapadají do souvisejících informací v Tai Chi.
Dále jsou v programu Extra semináře pro ty, jež zajímá pokročilejší práce s vnitřní energií, její kultivace a vnímání.
Cvičení Chi Kung na těchto seminářích v Brně je možné pouze pro cvičence naší školy, kteří cvičí minimálně půl roku. Je to z toho důvodu, že cvičení Chi Kung jsou na těchto lekcích pevně provázána s tradičním systémem Tai Chi Chuan rodiny Yang, kterému se věnujeme.

 Ceník cvičení (zahrnuje možnost kombinovat lekce Tai Chi a Chi Kung)

Počet tréninků v týdnu Platba na pololetí dopředu * Platba zvlášť za každý měsíc
1 týdně

600,- za měsíc (cca 75,-/hod)

3000,- (září – leden)

700,-
2 týdně

900,- za měsíc (cca 55,-/hod)

4500,- (září – leden)

1000,-
3 týdně

1100,- za měsíc (cca 45,-/hod)

5500,- (září – leden)

1200,-
4 a víc týdně

1300,- za měsíc (cca 40,-/hod)

6500,- (září – leden)

1400,-

Platí se v hotovosti v tělocvičně nebo na účet 2600014851/2010.
První lekce je zkušební (není potřeba ji platit, pokud se rozhodnete nepokračovat).
Nováčci – první platba minimálně 2 měsíce.
Pokud se rozhodnete cvičit, je potřeba buď zaplatit na celé pololetí dopředu. Nebo zvolit platbu po měsících, přičemž první platba musí být minimálně na 2 měsíce (podle toho, kolikrát týdně budete chodit). Je to proto, abyste byli motivováni vydržet alespoň toto období. Začátky jsou totiž nejméně zábavné, máte pocit, že Vám nic nejde a vlastně jste se nic nenaučili. Teprve po 2-3 měsících se vše rozjede a Vy začínáte chápat souvislosti a příčiny.
Studenti a důchodci mají slevu 20% při platbě na celé pololetí.
* Pololetí – září – leden, leden/únor – červen.
Při platbě na pololetí zaplatíte podle začátku cvičení – do konce období (tedy do konce ledna, resp. konce června. Letní měsíce (červenec a srpen) se platí samostatně.
Při platbě po měsících se platí před koncem měsíce dopředu na následující měsíc.
Pokud víte, že v daném období nemůžete chodit pravidelně, je možné si zaplatit jednotlivé cvičení 200,-/lekce (v hotovosti na místě před začátkem cvičení).

Další platbou je roční klubový příspěvek 500,- pro všechny (i víkendové semináře).
Vztahuje se na všechny cvičící (i víkendové semináře). Platí se při nástupu do školy na aktuální cvičební rok (září – srpen). A to i v případě, že začnete cvičit od února. Nováčci mohou zaplatit až po dvou měsících, když ví, že chtějí ve cvičení pokračovat.
Je určen k úhradě úklidu cvičebních prostor apod.

Vhodný oděv a obuv

Vhodné je jakékoliv pohodlné oblečení, v němž se můžete volně pohybovat. Doporučuji si vzít raději teplejší oblečení (nebo mikinu), které budete moci v případě potřeby odložit.
V tělocvičně máme podlahu krytou zátěžovými koberci, cvičení tedy probíhá buď ve sportovních botách (ne s černou podrážkou, která by barvila) nebo můžete cvičit v ponožkách. Necvičíme bosí (z hygienických důvodů).

Jak se k nám dostanete

Cvičíme na adrese Tkalcovská 3b, Brno
Zde máme k dispozici vlastní prostory. Do školy se dostanete jednak tramvajovými linkami č. 2, 4 a 9 (od Hlavního nádraží – třetí zastávka tramvaje) – vystoupíte na zastávce Tkalcovská. Také sem můžete přijet autem a zaparkovat na parkovišti u obchodního domu ALBERT. Mimo volného parkování je možnost využít i parkovací místa přímo před OD Albert. Zde se dá parkovat 2 hodiny zdarma.
Když půjdete od tramvajové zastávky, tak těsně před Albertem odbočíte kolem budovy doleva. V nově opravené budově cihlové barvy uvidíte průjezd do dvora uzavřený šedými vraty (branka v nich je odemčená), kterými projdete a dáte se hned doprava až k bílé budově. Na její pravé straně jsou bílé vstupní dveře. Vyjdete do třetího patra a jste na místě.
Na fotkách vidíte základní orientaci.