Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Kdy a kde

Nábor nových členů až v září a říjnu 2018

Pro ty, kteří hledají i vnitřní Pohodu jako součást tradičního kung-fu.
Nové zájemce o cvičení Tai Chi Chuan přijímáme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno. Dole na stránce najdete plánek, jak se k nám dostanete.
Minimální věk je 16 let. Maximální je omezen pouze Vašimi fyzickými schopnostmi. Protože cvičení Tai Chi může být i fyzicky náročné. Ale zde záleží na tom, jestli zvolíte zdravotní, všeobecné nebo bojové Tai Chi. Samozřejmě, že svůj výběr můžete změnit podle okolností 🙂

Pozor: Noví zájemci o Tai Chi Chuan mohou chodit jen do pondělní, úterní a čtvrteční skupiny 17:00 – 18:30. Plus na Chi Kung – úterý 18:45 – 19:45. Pokud vydržíte, určitě oceníte možnost cvičení se středně pokročilými. Obvykle je šance zapojit se do těchto tréninků zhruba po roce až roce a půl.
Cvičení první skupiny začíná v 17:00. Přiďte, prosím, chvíli před začátkem.
Pokud víte, že z důležitých důvodů nestíháte začátek, a to i pravidelně, nic se neděje, přijďte později.
Na svou první lekci můžete přímo přijít, nemusíte se nikde registrovat ani hlásit dopředu.
Pozorně si, prosím, pročtěte Proč cvičit a Popis kurzu, kde najdete odpověď na většinu otázek. Pokud přesto budete mít dotaz, zde jej můžete položit.

Rozvrh cvičení od září 2017

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
17:00 – 18:30

Tai Chi bojové

začátečníci 

Tai Chi zdravotní

bez omezení pokročilosti

 Tai Chi bojové

výběrová skupina

Tai Chi všeobecné

začátečníci

17:30 – 20:00

 Tai Chi bojové

střední

 Tai Chi všeobecné

pokročilí

Tai Chi všeobecné

střední

18:45 – 19:45

Chi Kung

18:45 – 19:45

Rozpis cvičení, kam mohou chodit začátečníci:
Po: Tai Chi bojové

17:00 – 18:30 začátečníci a mírně pokročilí (do naučení se celé Dlouhé sestavy)
Tyto tréninky jsou zaměřeny na bojovou stránku. Cvičí se zde kompletní tradiční Tai Chi Chuan – sestavy, Tui Shou, bojové aplikace, fyzička … – pondělní tréninky jsou fyzicky více náročné. Ve skupině začátečníků bude fyzická náročnost přidávána  postupně.
Út: Tai Chi zdravotní a Chi Kung
17:00 – 18.30 Tai Chi zdravotní – začátečníci i všichni ostatní. Určeno všem zájemcům o Tai Chi Chuan, které ovšem nezajímá jeho bojová stránka. Ale přesto se chtějí učit tento styl v jeho neořezané tradiční podobě. Cvičí se zde mimo sestav především uvolňování celého těla, cviky na stabilitu a rovnováhu, a také cviky Chi Kung (Qi Gong, čchi kung) pro rozvoj vnitřní energie. Tréninky nejsou příliš fyzicky náročné.
18:45 – 19:45 Chi Kung (Qi Gong, Čchi kung) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie.  Tato skupina bude cvičit pouze Chi Kung. Jen pro členy naší školy, kteří se věnují Tai Chi nebo Hung Kuen.
Čt: Tai Chi tradiční
17:00 – 18:30 začátečníci a mírně pokročilí (do naučení se celé Dlouhé sestavy)
Cvičí se zde kompletní tradiční Tai Chi Chuan – sestavy, Tui Shou, bojové aplikace, Chi Kung … Čtvrteční tréninky jsou fyzicky náročnější než úterní, ale bez problémů zvládnutelné každým s alespoň základní fyzickou kondicí.

Chi Kung (Qi Gong, Čchi kung) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie.
Je nedílnou součástí lekcí Tai Chi. Jednotlivá cvičení se zařazují do výuky vždy v okamžiku, kdy zapadají do souvisejících informací v Tai Chi.
Dále jsou v programu Extra semináře pro ty, jež zajímá pokročilejší práce s vnitřní energií, její kultivace a vnímání.
Cvičení Chi Kung na těchto seminářích v Brně je možné pouze pro cvičence naší školy, kteří cvičí minimálně půl roku. Je to z toho důvodu, že cvičení Chi Kung jsou na těchto lekcích pevně provázána s tradičním systémem Tai Chi Chuan rodiny Yang, kterému se věnujeme.

Ceník cvičení (zahrnuje možnost kombinovat lekce Tai Chi a Chi Kung)

Počet tréninků v týdnu Platba na pololetí dopředu * Platba zvlášť za každý měsíc
1 týdně 650,- za měsíc 750,-
2 týdně 1100,- za měsíc 1200,-
3 týdně 1400,- za měsíc 1500,-
4 a víc týdně 1600,- za měsíc 1700,-
jednotlivý trénink 250,- (před začátkem cvičení)

Platí se v hotovosti v tělocvičně nebo na účet 2600014851/2010.
První lekce je zkušební (není potřeba ji platit, pokud se rozhodnete nepokračovat).
Nováčci – první platba minimálně 2 měsíce.
Pokud se rozhodnete cvičit, je potřeba buď zaplatit na celé pololetí dopředu. Nebo zvolit platbu po měsících, přičemž první platba musí být minimálně na 2 měsíce (podle toho, kolikrát týdně budete chodit). Je to proto, abyste byli motivováni vydržet alespoň toto období. Začátky jsou totiž nejméně zábavné, máte pocit, že Vám nic nejde a vlastně jste se nic nenaučili. Teprve po 2-3 měsících se vše rozjede a Vy začínáte chápat souvislosti a příčiny.
Studenti, důchodci, matky na mateřské a nezaměstnaní mají slevu 20% při platbě na celé pololetí.
* Pololetí – září – leden, leden/únor – červen.
Při platbě na pololetí zaplatíte podle začátku cvičení – do konce období (tedy do konce ledna, resp. konce června). Letní měsíce (červenec a srpen) se platí samostatně.
Při platbě po měsících se platí před koncem měsíce dopředu na následující měsíc.
Pokud víte, že v daném období nemůžete chodit pravidelně, je možné si zaplatit jednotlivé cvičení 250,-/lekce (v hotovosti na místě před začátkem cvičení).

Další platbou je roční klubový příspěvek 500,- pro všechny (i víkendové semináře).
Vztahuje se na všechny cvičící (i víkendové semináře). Platí se při nástupu do školy na aktuální cvičební rok (září – srpen). A to i v případě, že začnete cvičit od února. Nováčci mohou zaplatit až po dvou měsících, když ví, že chtějí ve cvičení pokračovat.
Je určen k úhradě úklidu cvičebních prostor apod.

Vhodný oděv a obuv

Vhodné je jakékoliv pohodlné oblečení, v němž se můžete volně pohybovat. Doporučuji si vzít raději teplejší oblečení (nebo mikinu), které budete moci v případě potřeby odložit.
V tělocvičně máme parketovou podlahu, cvičení probíhá buď ve sportovních botách (ne s černou podrážkou, která by barvila) nebo můžete cvičit v ponožkách. Necvičíme bosí (z hygienických důvodů).

Jak se k nám dostanete

Cvičíme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno
Zde máme k dispozici vlastní prostory. Do školy se dostanete jednak tramvajovými linkami č. 2, 4 a 9 (od Hlavního nádraží – třetí zastávka tramvaje) – vystoupíte na zastávce Tkalcovská. Také sem můžete přijet autem a zaparkovat na parkovišti u obchodního domu ALBERT. Mimo volného parkování je možnost využít i parkovací místa přímo před OD Albert. Zde se dá parkovat 2 hodiny zdarma.
Když půjdete od tramvajové zastávky, tak těsně před Albertem odbočíte kolem budovy doleva. V nově opravené budově cihlové barvy uvidíte průjezd do dvora uzavřený šedými vraty (branka v nich je odemčená), kterými projdete a dáte se hned doprava až k bílé budově. Na její pravé straně jsou bílé vstupní dveře. Vyjdete do druhého patra a jste na místě.
Na fotkách vidíte základní orientaci.