Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Tai Chi Brno

Nábor nových členů – proběhne od začátku ledna do konce února 2019.

Pro ty, kteří hledají i vnitřní Pohodu jako součást tradičního Kung Fu (Gong Fu).
Nové zájemce o cvičení Tai Chi Chuan přijímáme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno. Dole na stránce najdete plánek, jak se k nám dostanete.
Minimální věk je 16 let. Maximální není omezen, ale záleží na tom, jestli zvolíte zdravotní, všeobecné nebo bojové Tai Chi.
Samozřejmě, že svůj výběr můžete změnit podle okolností 🙂

Pozor: Noví zájemci o Tai Chi Chuan mohou chodit jen do pondělní, úterní a čtvrteční skupiny 17:00 – 18:30. Pokud vydržíte, určitě oceníte možnost cvičení se středně pokročilými. Obvykle je šance zapojit se do těchto tréninků zhruba po roce až roce a půl.
Cvičení první skupiny začíná v 17:00. Přijďte, prosím, chvíli před začátkem.
Pokud víte, že z důležitých důvodů nestíháte začátek, a to i pravidelně, nic se neděje, přijďte později.
Na svou první lekci můžete přímo přijít, nemusíte se nikde registrovat ani hlásit dopředu.
Pozorně si, prosím, pročtěte Kdy a Kde se cvičí, Proč cvičit a Popis kurzu, kde najdete odpověď na většinu otázek. Pokud přesto budete mít dotaz, zde jej můžete položit.

Rozvrh cvičení od září 2018 

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek

16:00 – 17:00

Kung Fu děti

16:30 – 17:30

Kung Fu děti

17:00 – 18:30

Tai Chi 

začátečníci 

17:00 – 18:30

Tai Chi zdravotní

všichni zájemci

17:30 – 20:00

 Tai Chi bojové

pokročilejší

17:00 – 18:30

Tai Chi

začátečníci

17:30 – 20:00

 Tai Chi bojové

pokročilejší

18:00 – 20:00

 Tai Chi všeobecné

pokročilejší

20:00 – 21:30

Tai Chi a Hung Kuen

volný trénink

18:00 – 20:00

Tai Chi všeobecné

pokročilejší

Pondělí
17:00 – 18:30 začátečníci  (do naučení se celé Dlouhé sestavy)
17:30 – 20:00 Bojové Tai Chi – středně a více pokročilí (podmínka znalost celé Dlouhé sestavy)
Tyto tréninky jsou zaměřeny na bojovou stránku. Cvičí se zde kompletní tradiční Tai Chi Chuan – sestavy, Tui Shou, bojové aplikace, fyzička. Cvičení jsou fyzicky více náročné. Ve skupině začátečníků bude fyzická náročnost přidávána  postupně.
Úterý
17:00 – 18.30 Tai Chi zdravotní – začátečníci i všichni ostatní. Určeno všem zájemcům o Tai Chi Chuan, které ovšem nezajímá jeho bojová stránka. Ale přesto se chtějí učit tento styl v jeho neořezané tradiční podobě. Cvičí se zde mimo sestav především uvolňování celého těla, cviky na stabilitu a rovnováhu, a také cviky Chi Kung (Qi Gong, čchi kung) pro rozvoj vnitřní energie. Cvičení nejsou fyzicky náročné.
18:00 – 20:00 Všeobecné Tai Chi – středně a více pokročilí (podmínka znalost celé Dlouhé sestavy)
Cvičí se zde kompletní tradiční Tai Chi Chuan – sestavy, Tui Shou, bojové aplikace, Chi Kung … Tyto tréninky jsou fyzicky méně náročnější než cvičení Bojového Tai Chi. Jsou bez problémů zvládnutelné každým s alespoň základní fyzickou kondicí.
Středa
17:00 – 18:30 Bojové Tai Chi – středně a více pokročilí (podmínka znalost celé Dlouhé sestavy)
Tyto tréninky jsou zaměřeny na bojovou stránku. Cvičí se zde kompletní tradiční Tai Chi Chuan – sestavy, Tui Shou, bojové aplikace, fyzička. Cvičení jsou fyzicky více náročné. 
20:00 – 21:30 Tai Chi a Hung Kuen volný trénink (konec přibližně, znáte mne). Zaměřeno na individuální rozvoj znalostí, procvičování starších informací, na které není vždy čas na běžných trénincích. Případně pro dohnání informací ve vaší skupině, které jste zmeškali z důvodů nepřítomnosti apod. Sestavy s partnerem a partnerský trénink. Aplikace, lapy … Procvičování sestav a kombinací se zbraněmi. Podobně jako na Zubří večer, každý cvičí, co potřebuje, chce opravit, připomenout atd. Není žádná „organizovaná“ skupinová výuka, ale každý má prostor se zeptat, dohnat zpoždění/nemoc apod. A potom si můžeme v klidu sednout k čaji …
Čtvrtek
17:00 – 18:30 začátečníci (do naučení se celé Dlouhé sestavy)
18:00 – 20:00 Všeobecné Tai Chi – středně a více pokročilí (podmínka znalost celé Dlouhé sestavy)
Cvičí se zde kompletní tradiční Tai Chi Chuan – sestavy, Tui Shou, bojové aplikace, Chi Kung … Tyto tréninky jsou fyzicky méně náročnější než  cvičení Bojového Tai Chi. Jsou bez problémů zvládnutelné každým s alespoň základní fyzickou kondicí.

Pro informaci a rozhodnutí o tom, které lekce jsou pro vás vhodné, si prostudujte Popis kurzu.

Chi Kung (Qi Gong, Čchi kung) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie.
Je nedílnou součástí lekcí Tai Chi. Jednotlivá cvičení se zařazují do výuky vždy v okamžiku, kdy zapadají do souvisejících informací v Tai Chi.
Dále jsou v programu Extra semináře pro ty, jež zajímá pokročilejší práce s vnitřní energií, její kultivace a vnímání.
Cvičení Chi Kung na těchto seminářích v Brně je možné pouze pro cvičence naší školy. Je to z toho důvodu, že cvičení Chi Kung jsou na těchto lekcích pevně provázána s tradičním systémem Tai Chi Chuan rodiny Yang, kterému se věnujeme.

Ceník cvičení

Počet tréninků v týdnu Platba na pololetí dopředu * Platba zvlášť za každý měsíc
1 týdně 650,- za měsíc 750,-
2 – 4x týdně 1200,- za měsíc 1300,-
jednotlivý trénink 250,- (před začátkem cvičení)

Platí se v hotovosti v tělocvičně nebo na účet 2600014851/2010.
První lekce je zkušební (není potřeba ji platit, pokud se rozhodnete nepokračovat).
Nováčci – první platba minimálně 2 měsíce.
Pokud se rozhodnete cvičit, je potřeba buď zaplatit na celé pololetí dopředu. Nebo zvolit platbu po měsících, přičemž první platba musí být minimálně na 2 měsíce (podle toho, kolikrát týdně budete chodit). Je to proto, abyste byli motivováni vydržet alespoň toto období. Začátky jsou totiž nejméně zábavné, máte pocit, že Vám nic nejde a vlastně jste se nic nenaučili. Teprve po 2-3 měsících se vše rozjede a Vy začínáte chápat souvislosti a příčiny.
Studenti, důchodci, matky na mateřské a nezaměstnaní mají slevu 20% při platbě na celé pololetí.
* Pololetí – září – leden, leden/únor – červen.
Při platbě na pololetí zaplatíte podle začátku cvičení – do konce období (tedy do konce ledna, resp. konce června). Letní měsíce (červenec a srpen) se platí samostatně.
Při platbě po měsících se platí před koncem měsíce dopředu na následující měsíc.
Pokud víte, že v daném období nemůžete chodit pravidelně, je možné si zaplatit jednotlivé cvičení 250,-/lekce (v hotovosti na místě před začátkem cvičení).

Další platbou je roční klubový příspěvek 500,- pro všechny (i víkendové semináře).
Vztahuje se na všechny cvičící (i víkendové semináře). Platí se při nástupu do školy na aktuální cvičební rok (září – srpen). A to i v případě, že začnete cvičit od února. Nováčci mohou zaplatit až po dvou měsících, když ví, že chtějí ve cvičení pokračovat.
Je určen k úhradě úklidu cvičebních prostor apod.

Vhodný oděv a obuv

Vhodné je jakékoliv pohodlné oblečení, v němž se můžete volně pohybovat. Doporučuji si vzít raději teplejší oblečení (nebo mikinu), které budete moci v případě potřeby odložit.
V tělocvičně máme parketovou podlahu, cvičení probíhá buď ve sportovních botách (ne s černou podrážkou, která by barvila) nebo můžete cvičit v ponožkách. Necvičíme bosí (z hygienických důvodů).

Jak se k nám dostanete

Cvičíme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno
Zde máme k dispozici vlastní prostory. Do školy se dostanete jednak tramvajovými linkami č. 2, 4 a 9 (od Hlavního nádraží – třetí zastávka tramvaje) – vystoupíte na zastávce Tkalcovská. Také sem můžete přijet autem a zaparkovat na parkovišti u obchodního domu Albert. Mimo volného parkování je možnost využít i parkovací místa přímo před OD Albert. Zde se dá parkovat 2 hodiny zdarma.
Když půjdete od tramvajové zastávky, tak těsně před Albertem odbočíte kolem budovy doleva. V nově opravené budově cihlové barvy uvidíte průjezd do dvora uzavřený šedými vraty (branka v nich je odemčená), kterými projdete a dáte se hned doprava až k bílé budově. Na její pravé straně jsou bílé vstupní dveře. Vyjdete do druhého patra a jste na místě.
Na fotkách vidíte základní orientaci.