Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Kontakt

Cvičíme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno.
Tel. 608 711 933.

mail: zdenek.kurfurst@gmail.com

Informace o cvičení najdete ZDE.
Máme k dispozici vlastní prostory. Do  školy se dostanete jednak tramvajovými linkami č. 2, 4 a 9 (od Hlavního nádraží – třetí zastávka tramvaje) – vystoupíte na zastávce Tkalcovská. Také sem můžete přijet autem a zaparkovat na parkovišti u obchodního domu ALBERT.
Když půjdete od tramvajové zastávky, tak těsně před Albertem odbočíte kolem budovy doleva. V nově opravené budově cihlové barvy uvidíte průjezd do dvora uzavřený šedými vraty (branka v nich je odemčená), kterými projdete a dáte se hned doprava až k bílé budově. Na její pravé straně jsou dřevěné vstupní dveře. Vyjdete do druhého patra a jste na místě.
Na fotkách vidíte základní orientaci.

Zdeněk Kurfürst

Zdeněk Kurfürst – učitel školy

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu MU Brno.
Moje záliby – bojová umění, bojová umění a zase bojová umění. V této oblasti mne zajímá vše, co s tím souvisí. Na ostatní věci zbývá málo času, ale rád si zasportuji.
Věnuji se především Tai Chi Chuan (Tai Ji Quan) rodiny YANG a Hung Kuen (Chan Hon Chung linie).
Velké hobby – hudba (od klasiky, přes jazz až po rockovou hudbu) a literatura.
Velice dobře si uvědomuji, že ještě zdaleka nejsem na konci Cesty a mým hlavním cílem je stále se dozvídat něco nového a rozvíjet sám sebe. Případně pomáhat těm, kteří se chtějí na Cestě bojových umění dostat někam dál. Proto vedu školu Tai Chi Chuan (Tai Ji Quan) v Brně (od roku 1991) a Hung Kuen (od roku 2012) a jezdím po seminářích na různá místa Čech i Slovenska.
A hlavně se sám jezdím učit ke svému učiteli, jímž je Jim Uglow Si-fu.

Optimistovo krédo

“Být tak silný, že nic nemůže narušit váš klid mysli. Přát zdraví, štěstí a prosperitu každé osobě, s níž se setkáte. Přivést všechny své přátele k pocitu, že v nich něco je. Vidět vše z lepší stránky a dovést svůj optimismus k naplnění. Myslet jen na to nejlepší, dělat jen to nejlepší a očekávat jen to nejlepší. Být nadšen úspěchem jiných, jako by byl váš vlastní. Zapomenout na chyby minulosti a pokračovat k větším úspěchům v budoucnosti. Být vždy dobře naladěn a na každého, koho potkáte, se smát. Věnovat tolik času sebezdokonalování, že nemáte čas kritizovat jiné. Být příliš velký pro starosti, příliš ušlechtilý pro zlost, příliš silný pro strach a příliš štastný, aby připustil sílu obav, a také příliš v pohodě, aby mohl připustit přítomnost potíží.”

Christian D. Larson, 1912