Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Kung-fu pro děti

Nábor dětí od ledna 2020.

Aktuální informace na novém webu https://taichi-kungfu.cz/pro-deti/

Proč by se děti měly věnovat cvičení kung-fu (kung fu, gong fu 功夫)?

Zlepší svou fyzičku, protože v průběhu cvičení se zvětšuje i jeho fyzická náročnost.
Zlepší koordinaci pohybů, protože každý pohyb je přesně určen a musí být správně proveden v návaznosti na pohyby další.
Zlepší koncentraci mysli, protože kung fu není jen bezhlavé mlácení rukama/nohama.
Rozvinou a posílí svou vůli, občas totiž budou muset překonat sami sebe a cvičit i to, co je nebaví. Protože jen tak se budou moci posunout dál.
Rozvinou sebeovládání, bez nějž nedokáží správně reagovat na podněty ve cvičení.
Naučí se zodpovědnosti a samostatné práci na sobě, protože pokud si nikdy nezacvičí doma sami, budou se zlepšovat pomaleji než ostatní (a to je obvykle dobrá motivace).
Najdou si zajímavý směr zájmu, protože cvičení je možná přivede ke sledování filmů o kung-fu, čtení knih a snad je zaujme i filozofie se cvičením spojená.A snad je to odvede od pasívní konzumace zábavy (mobily, počítače atd.) a naučí se trávit část svého času aktivně. Pohybem, protože každý pohyb je přínosem. (Ovšem v tom budou potřebovat podporu rodičů!)
A zjistí, že cvičení je zábava a současně dřina, zodpovědnost i radost.

Jak vypadá cvičení dětí u nás?

Na cvičení jsou vždy přítomni 1 – 2 instruktoři (učitelé), kteří se dětem věnují. Cvičení je určeno pro děti 5 – 15 let a děti jsou při některých cvičeních rozděleny do skupin podle věku či dovedností. (Od 16 let potom přecházejí do „dospělých“.)
Děti se neučí jen kung-fu, ale součástí jsou i cviky pro rozvoj motoriky (pohybových dovedností), obratnosti, koordinace a stability. Stejně tak i základní cviky pro posílení a uvolnění celého těla.
Samozřejmě ale základem tréninků je kung-fu, kde se začíná základními pohyby a technikami, které jsou poté využity ve výuce sestav. (Sestava „kuen“ je základní stavební jednotkou, která učí jednotlivé techniky, jejich návaznost a využití. Její procvičování je samozřejmě pro všechny mnohem zábavnější než izolované pohyby. Navíc slouží jako „seznam a slovníček“ technik, které by jinak bylo snadné zapomenout.)
Děti se také učí správné provedení technik s využitím korekčních pomůcek (mimo jiné lapy a bloky), aby jejich cvičení bylo správně z hlediska zdravotního, protože správně provedené cvičení je zdraví prospěšné.

Základem kung-fu tréninku dětí v naší škole je Hung Kuen (Hung Gar, Hong Jia). Jeden z nejslavnějších jihočínských stylů, který vychází z tradice kláštera Shaolin.

Snažíme se děti rozvíjet v tradičním smyslu kung-fu. Tedy především k rozvoji jeho základních hodnot: vytrvalost, vůle, odvaha, trpělivost, zdvořilost, dovednost.

Co na sebe?

Jakékoliv pohodlné oblečení. Tepláky, kraťasy, triko. Důležité je obutí – neklouzavé boty, které nemají černou podrážku. Cvičení totiž probíhá na parketách. (A pro rozvoj obratosti máme gymnastické koberce.)
V tělocvičně je většinou dostatečně teplo, ale v zimě je lépe pro jistotu přibalit mikinu.
Dejte jim s sebou i pití.

A co ještě potřebujete vědět?

Děti voďte cca 10 – 15 minut před začátkem cvičení, aby se stihly připravit (převléci).
Můžete na ně počkat v sousedící místnosti nebo v šatnách. K dispozici je zde kuchyňka na uvaření čaje, abyste si ukrátili dlouhou chvíli. Přítomnost rodičů ve cvičební místnosti není vhodná, protože chceme, aby se děti soustředily na cvičení.
Samozřejmě si můžete během cvičení odskočit třeba nakoupit (vedle je prodejna Albert).
Pokud pojedete autem, tak se dá zaparkovat na parkovišti Alberta, kde jsou 2 hodiny zdarma.

Co naopak potřebujeme my od Vás?

Doklad, že dítě je pojištěné proti úrazům. Přineste s sebou již na první/zkušební lekci. Např. kopii pojistky k nahlédnutí. (Zatím se nám žádný úraz nestal, ale „jistota je jistota.“)
Čestné prohlášení rodičů o případných zdravotních potížích dítěte. (Vyplníte na místě.)
V případě pochybností budeme požadovat potvrzení od lékaře o zdravotním stavu dítěte.

Rozvrh cvičení od září 2018

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek

16:00 – 17:00

Kung Fu děti 5 – 9 let

Ceník cvičení

Počet tréninků v týdnu Platba zvlášť za každý měsíc Platba na pololetí dopředu
Děti 1x týdně

300,- (druhý a další sourozenci  – sleva 20%)

děti našich studentů 200,-

pouze po měsících

Jak se k nám dostanete:
Cvičíme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno
Zde máme k dispozici vlastní prostory. Do nové školy se dostanete jednak tramvajovými linkami č. 2, 4 a 9 (od Hlavního nádraží – třetí zastávka tramvaje) – vystoupíte na zastávce Tkalcovská. Také sem můžete přijet autem a zaparkovat na parkovišti u obchodního domu ALBERT. Mimo volného parkování je možnost využít i parkovací místa přímo před OD Albert. Zde se dá parkovat 2 hodiny zdarma.
Když půjdete od tramvajové zastávky, tak těsně před Albertem odbočíte kolem budovy doleva. V nově opravené budově cihlové barvy uvidíte průjezd do dvora uzavřený šedými vraty (branka v nich je odemčená), kterými projdete a dáte se hned doprava až k bílé budově. Na její pravé straně jsou dřevěné vstupní dveře. Vyjdete do druhého patra a jste na místě. Na fotkách vidíte základní orientaci.