Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Tai Chi Brno

Škola Tai Chi Chuan Brno existuje od roku 1991. Působí jako “headquarter” pro výuku Tai Chi Chuan rodiny Yang v ČR a SR.

For informations about training in English – please visit https://taichi-kungfu.cz/english/

Věnujeme se Tai Chi Chuan rodiny Yang v, pokud možno co nejvíce, autentické podobě, tak jak jej předává linie rodiny Yang, žijící v Hong Kongu (viz O nás).
Hlavním cílem cvičení je – zdraví, vnitřní klid a vyrovnanost, energie a odpovídající fyzická i psychická síla. Samozřejmě v
 závislosti na tom, kolik vlastního úsilí do cvičení vložíte, protože bez práce výsledky nepřijdou. Cvičení může zvládnout každý, když bude skutečně chtít a věnuje tomu čas.  

Skupinové lekce dočasně zrušeny.

Zájemce o cvičení do všech skupin – budeme přijímat podle aktuální situace. Sledujte web nebo Facebook.
Více informací o škole, programu cvičení atd. najdete na webu https://taichi-kungfu.cz

Mimo Tai Chi se u nás cvičí i Kung-fu (Hung Kuen), které si také můžete zkusit zacvičit, ale vybrat si jako začátečník můžete jen jeden styl. Vždy je totiž lépe dělat jednu věc skutečně pořádně než dvě napůl. Pokud vás více láká dynamický, fyzicky náročný trénink plný dřiny, přijďte nejdřív zkusit Kung-fu. Více informací najdete na našem hlavním webu – https://taichi-kungfu.cz/tai-chi-kung-fu/kung-fu-vice-info/
Pokud vám nevyhovuje skupinový trénink nebo vás zajímá jen některá složka cvičení (např. zdravotní přínos, bojová stránka nebo Chi Kung/práce s vnitřní energií), vždy se můžete rozvíjet prostřednictvím soukromých lekcí a cvičit sami doma.
Další možností, jak se Tai Chi Chuan rodiny Yang věnovat, jsou pravidelné semináře nejen v Brně.

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek

15:45 – 17:00

Kung-fu děti

17:00 – 18:30

Tai Chi začátečníci

17:00 – 19:00

Tai Chi pro zdraví*

17:00 – 18:30

Tai Chi začátečníci

17:30 – 20:00

Tai Chi pokročilejší

17:30 – 19:30

Tai Chi pokročilejší

17:30 – 20:00

Tai Chi pokročilejší

19:30 – 21:30

Kung-fu

19:30 – 21:30

Kung-fu

* Tai Chi pro zdraví (úterý 17:00 – 19:00) – společně pro všechny. Vhodné i pro ty, které zajímá především zdraví a často mají možnost cvičit jen jednou týdně. Cvičí se zde (mimo Tai Chi) především uvolňování celého těla, cviky pro kloubní pohyblivost, rovnováhu, a také cviky Chi Kung (Qi Gong, Čchi kung) pro rozvoj vnitřní energie. Cvičení není fyzicky příliš náročné. Zaměřeno na tu stránku cvičení, která podporuje zdraví a posiluje správné pohybové, dechové i mentální vzorce.

Jak se k nám dostanete

Cvičíme na adrese Tkalcovská 873/3b, Brno. Zde máme k dispozici vlastní prostory.
Do školy se dostanete jednak tramvajovými linkami č. 2, 4 a 9 (od Hlavního nádraží – třetí zastávka tramvaje) – vystoupíte na zastávce Tkalcovská. Také sem můžete přijet autem a zaparkovat na parkovišti u obchodního domu Albert. Mimo volného parkování je možnost využít i parkovací místa přímo před OD Albert. Zde se dá parkovat 2 hodiny zdarma.
Když půjdete od tramvajové zastávky, tak těsně před Albertem odbočíte kolem budovy doleva. V nově opravené budově cihlové barvy uvidíte průjezd do dvora uzavřený šedými vraty (branka v nich je odemčená), kterými projdete a dáte se hned doprava až k bílé budově. Na její pravé straně jsou bílé vstupní dveře. Vyjdete do druhého patra a jste na místě.
Na fotkách níže vidíte základní orientaci.

Video cesty od tramvaje