Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Tai Chi Brno

Škola Tai Chi Chuan Brno existuje od roku 1991. Působí jako “headquarter” pro výuku Tai Chi Chuan rodiny Yang v ČR a SR.

For informations about training in English – please visit https://taichi-kungfu.cz/english/

Pro zájemce platí následující pravidla:
Na svou první lekci můžete přímo přijít, nemusíte se nikde registrovat ani hlásit dopředu.
– minimální věk je 16 let
– solidní fyzická kondice a dobrý zdravotní stav
– účast na cvičení 2x týdně

Nové zájemce o cvičení budeme přibírat v září 2023.

Tréninky si můžete vyzkoušet – bude doplněno.
Pokud budete chtít pokračovat, před prvním tréninkem v říjnu už musí být provedena platba cvičení.

Co nabízíme my vám:
Tradiční komplexní výuku Tai Chi/Kung-fu, zahrnující fyzickou zdatnost, psychickou odolnost, schopnost ubránit se v konfliktu, zdraví, fyzickou i mentální sílu i uvolněnost, schopnost vnímání principů pohybu, rozvoj práce s vnitřní energií. Kung-fu je, v ideálním případě, celoživotní program, který vám umožní se vždy rozvíjet v té oblasti, která je pro vás v daném období důležitá.
Neočekáváme, že naši studenti budou nejlepší bojovníci na světě. Ale snažíme se, aby odcházeli silnější, zdravější, uvolněnější a šťastnější. Aby jim trénink kung-fu dodal základní bojové dovednosti, sebedůvěru a vnitřní pohodu, stejně jako nezbytné dovednosti pro práci/hospodaření s dechem, energií, fyzickou i vnitřní silou.
Ovšem nezbytnou součástí je fyzický trénink, protože bez silného těla (v rámci vašich možností) není možný další rozvoj ani v dalších oblastech kung-fu.
Co požadujeme od vás:
Pravidelnou účast na cvičení, ale také vlastní cvičení mimo tréninkové hodiny. Ochotu a snahu makat naplno, touhu rozvíjet se, věnovat cvičení nejen čas, ale i pozornost. Základní fyzické i zdravotní předpoklady pro cvičení bojových umění. Všechny tréninky jsou přiměřeně fyzicky náročné!!!

Adresa: ZŠ Osmec, nám. 28. října 22, Brno
Přijďte, prosím, vždy chvíli před začátkem.

Cvičení v Brně není:
13. 3. – 17. 3.
6. 4.
10. 4.
1. 5.
8. 5.

Rozpis cvičení

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
17:15 – 19:15
Tai Chi tradiční
pouze pokročilí
17:15 – 19:15
Tai Chi tradiční
začátečníci + pokročilí
17:15 – 19:15
Tai Chi tradiční
začátečníci + pokročilí

Ceník cvičení 

Počet tréninků v týdnu Platba zvlášť za každý měsíc Platba na pololetí dopředu* Studentská sleva**
2 x týdně 1600,- 1500,-/měsíc 1300,-/měsíc

Platí se v hotovosti v tělocvičně nebo na účet 2600014851/2010.
* Při platbě na pololetí: září/říjen – leden, leden/únor – červen. Letní měsíce (červenec a srpen) se platí samostatně podle účasti (dovolené, prázdniny…)
** Sleva – studenti mají slevu při platbě na celé pololetí.
Při platbě po měsících se platí před koncem měsíce dopředu na následující měsíc.
Pokud budete dlouhodoběji nemocní/nepřítomní (nebudete mít možnost navštěvovat tréninky) a máte předplaceno na pololetí, rád s vámi program doženu formou neplacených soukromých lekcí, abyste dohnali kolegy ze své skupiny. (Pokud si platíte po měsících, můžete vše dohnat na soukromé lekci.)

Vhodný oděv a obuv
Na zkušební lekce je vhodné jakékoliv pohodlné oblečení, v němž se můžete volně pohybovat. Pokud se rozhodnete cvičit dál, tak co nejdříve je vyžadováno čistě bílé triko (bez nápisů, znaků apod.) plus tmavé (nejlépe černé) kalhoty/kraťasy. V tělocvičně máme pevnou podlahu, cvičení probíhá ve sportovních botách (ne s černou podrážkou, která by barvila) nebo výjimečně můžete cvičit v ponožkách. Necvičíme bosí!
Před cvičením nezapomeňte sundat prstýnky, řetízky atd.

Další možností, jak se Tai Chi Chuan rodiny Yang věnovat, jsou pravidelné semináře nejen v Brně. Jejich rozpis najdete ZDE.

Mimo Tai Chi se u nás cvičí i Hung Kuen (vnější/tvrdý styl kung-fu), který si také můžete zkusit zacvičit, ale vybrat si jako začátečník můžete jen jeden styl. Vždy je totiž lépe dělat jednu věc skutečně pořádně než dvě napůl. Pokud vás více láká dynamický, fyzicky náročný trénink plný dřiny, přijďte nejdřív zkusit Kung-fu. Více informací najdete na našem hlavním webu – https://taichi-kungfu.cz/tai-chi-kung-fu/hung-kuen-vice-info/